Jack Russell Terrier!

Notice

Jack Russell Terrier!

Všeobecne by sa dalo povedať, že ak má niekto pocit, že ho život neteší a potrebuje spoločníka, ktorý mu vráti úsmev, určite neurobí chybu, keď siahne po Jack Russell teriérovi. Bude mať psa malého veľkosťou, ale veľkého povahou a srdiečkom. Bude mať psa, ktorý bude robiť radosť jemu i širokému okoliu, ktorý ho zamestná, vniesie mu do života iskru a nedovolí mu nejaké smútenie.
Jack Russell Terrier vstúpil do nášho života tak trochu nečakane. Náhle rozhodnutie kúpiť si psa prekvapilo rodinu i okolie. Viac ich však prekvapilo rozhodnutie kúpiť si psa druhého.

Cleo Camelot ANVIK nám učaroval na prvý pohľad. Sú tomu necelé dva roky a každý deň nám prináša radosť a úsmev na tvári i na srdci. Bol to práve piatok 13teho, keď sme si ho priviedli domov a od vtedy nás každý deň doma víta malý chvostík s neskutočnou láskou radosťou, ktorú vám dokáže dať len váš pes, váš verný priateľ a spoločník. Netrvalo dlho a sny mať doma aj druhého jacka sme si splnili. Cash Cassidy Bohemian Touch bol rovnako ako Cleo srdcovou záležitosťou. Rozhodnutie padlo v tom momente, keď chovateľka odpísala, že je voľný. Nebolo už cesty späť :).

Ale vráťme sa ku Cleovi.

Cleo sa narodil 22.9.2009 ako tretí zo štyroch šteniatok v chovateľskej stanici ANVIK v Skalici. V piatok 13. novembra 2009 sme si ho priviezli domov. Dorazili sme niečo po 14 tej hodine, už nás čakali. Šteniatka sa práve zobudili a ťahali sa z peliešku, Cleo ako prvý, akoby vedel, že už je náš . Zatiaľ čo nám chovateľka Zuzka dávala veľa užitočných rád a informácií o starostlivosti o tohto malého nezbedníka, Cleo využíval poslednú možnosť zahrať sa so svojimi bračekmi. Jeho následná únava nám padla vhod, keďže nás čakala dlhá cesta do Bratislavy. Už vtedy v aute sa prejavila jeho neskutočná zvedavosť a chuť do života. Od mala mu v očkách bolo vidno šibalstvo, hravosť a temperament. Ako každý jack potrebuje neustále pevnú ruku pri výchove, veľa pohybu a správnych podnetov aby mohol naplno rozvíjať svoju inteligenciu.

O vystavovaní psov sme vtedy nevedeli nič. Vtedy nezáväzná prosba chovateľky o Cleove uchovnenie nás neskôr doviedla na nespočetné množstvo výstav. Našli sme si v tom záľubu. Ale čo je asi pre nás najdôležitejšie, spoznali veľa fajn ľudí, ktorí nám spríjemnili nejeden deň strávený pri výstavnom kruhu ako i v bežnom živote.

Láska ku Cleovi nás už od začiatku viedla k myšlienke mať ešte jedného jacka. Túto myšlienku sme pretriasali niekoľko mesiacov. A teraz je tu Cash, Cash Cassidy Bohemian Touch. Narodil sa 15.3.2011 ako jeden zo šiestich šteniatok. Chovateľka Jiřina nám ho priviezla z Pěcerad u Prahy. Bolo to 3. júna 2011 a ten deň bolo veľmi horúco. Krpček zvládol ďalekú cestu bez komplikácií a z auta som ho dostala priamo do náručia. Šteniatkovská vôňa sa dá prirovnať k tej bábetkovskej :). Cash je na jednej strane veľmi maznavý a dožaduje sa každého dotyku, ničoho sa nebojí ani nezľakne. Zatiaľ ako šteňa miluje všetkých psov či fenky na okolo. Ľudí priam zbožňuje, od cudzích ľudí či detí si pohladenie priam vynucuje :).